Blog

Rodzina w kinie – wyjątkowa akcja. KONKURS.

Rodzina w kinie.

Kilka dni temu dostałam na “blogową skrzynkę” wiadomość. Zerknęłam w biegu na adresata, temat i od razu wiedziałam, że to coś ciekawego. Przeczytam dokładnie wieczorem i odpiszę – pomyślałam i tak też zrobiłam.

Wiecie za co lubię blogowanie? Za to, że dzięki stukaniu w klawiaturę dowiaduję się nowych rzeczy nie tylko sobie, ale o innych, o regionie, o świecie. Poszerzam swoje horyzonty. Poznaję ludzi i miejsca warte odwiedzenia. Wiem więcej.

Dzięki tej wiadomości dowiedziałam się o Instytucji Filmowej SILESIA FILM, która jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego. Jednym z głównych założeń Instytucji jest prowadzenie małych, lokalnych kin działających na terenie Śląska. To w tych kinach wyświetlane są prawdziwe “rarytasy filmowe”, których nigdzie indziej nie zobaczymy.

Dlaczego zainteresowałam się wydarzeniem “Rodzina w kinie”?

Z kilku powodów. Przede wszystkim rosną nam w domu dwaj mali kinomaniacy – zdecydowanie po Tatusiu. Kilka razy byliśmy z chłopcami na seansie i widać wyraźnie, że “łapią bakcyla”. Pokazy filmowe dla najmłodszych, które zaplanowane są na czas trwania akcji “Rodzina w kinie” są wyjątkowe! Tych filmów nie zobaczycie w żadnym innym kinie. Żaden duży, ogólnopolski “moloch” kinowy nie ma w swojej ofercie filmów dla dzieci produkcji francuskiej, filipińskiej, chińskiej, duńskiej, czy niemieckiej. W “sieciówkach” dominuje reklamowana na każdym kroku produkcja amerykańska. Myślę, że warto zdecydować się na rodzinne obejrzenie czegoś kompletnie innego, unikalnego, niszowego. Wsparcie przy tym regionalnej instytucji ma również ogromne znaczenie. No i cena biletów jest bardzo atrakcyjna.

RODZINA W KINIE. START NOWEGO SEZONU.

Informacje od Organizatorów.

30 września w Kinie Kosmos rusza jesienno-zimowa edycja cyklu RODZINA W KINIE. To niedzielne pokazy familijne: seans co drugą niedzielę o godz. 16:00. W programie filmy dla dzieci, które rozbawią również rodziców.

Filmem inaugurującym sezon będzie nagrodzona Cezarem animacja ?Wielki zły lis i inne opowieści? (reż. Benjamin Renner, Patrick Imbert, Francja, Belgia 2018): trzy przezabawne historie z nie do końca standardowego życia zwierząt – mieszkańców małego gospodarstwa i sąsiadującego z nim lasu. Dodatkowo godzinę przed seansem (od godz. 14:30) gry i zabawy organizowane dla dzieci przez animatorkę w Galerii ?Przed Seansem? . Oprócz tego wiele innych wspólnych atrakcji dla dzieci i rodziców, jak wystawa ilustracji z książek dla dzieci (30.09 ? 30.10), na której prezentowane będą prace laureatów konkursu katowickiej ASP ?Książka dobrze zaprojektowana ? zacznijmy od dzieci?, czy tegoroczne nowości: coniedzielne warsztaty prowadzone przez szkołę językową Profi-Lingua (14:30-16:00) oraz Kosmiczne Rozmowy Filmowe ? raz w miesiącu wybranemu pokazowi filmowemu z cyklu RODZINA W KINIE będzie towarzyszyła dyskusja. No i przede wszystkim świetny wybór filmowych propozycji na niedzielne popołudnia:

14 października | niedziela | godz. 16:00 | bilety: 15 zł/17 zł
Niesamowita historia Wielkiej Gruszki, reż. Amalie N?sby Fick, J?rgen Lerdam, Philip Einstein Lipski, Dania 2017 |4+

28 października | niedziela | godz. 16:00 | bilety: 15 zł/17 zł
Duża ryba i Begonia, reż. Xuan Liang, Chun Zhang, Chiny 2016 | 10+

4 listopada | niedziela | godz. 16:00 | bilety: 15 zł/17 zł
Spacer z dinozaurami, reż. Barry Cook, Wielka Brytania 2013 | 4+

18 listopada | niedziela | godz. 16:00 | bilety: 15 zł/17 zł
Mali bohaterowie, reż. Anne Dauphine-Juliand, Francja 2018 | 8+

9 grudnia | niedziela | godz. 16:00 | bilety: 15 zł/17 zł
Pettson i Findus ? Najlepsza Gwiazdka, reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy 2016 |4+
+ mikołajkowe zabawy

16 grudnia | niedziela | godz. 16:00 | bilety: 15 zł/17 zł
Blanka, reż. Kohki Hasei, Filipiny 2015 | 9+

Jeszcze więcej na temat wydarzeń filmowych dla rodzin z dziećmi dowiecie się bezpośrednio na stronie internetowej SILESIA FILM: http://silesiafilm.com/aktualnosci/zabierz-dziecko-do-kina-silesia-film-dla-najmlodszych-i-ich-rodzin

KONKURS NA FB.

Bardzo się cieszę, że udało mi się zorganizować coś wyjątkowego dla Was-moich Czytelników. Debiutuję z tej okazji  z konkursem na FB i przyznam, że czuję małe podekscytowanie. W końcu to mój “pierwszy raz” w tej materii. Teraz uśmiech proszę 🙂 Zawsze to jakiś postęp, nowe doświadczenie  i krok do przodu w blogerskim świecie.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was do konkursu na FB. Wchodźcie na mój jantkowy profil i piszcie komentarze z odpowiedzią na pytanie.

REGULAMIN KONKURSU.

§ 1
POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem Konkursu jest Blog JantkowaMama.
2. Fundatorem nagród w konkursie jest Instytucja Filmowa SILESIA FILM.
3. Konkurs zostanie przeprowadzony na profilu Facebook-owym : https://www.facebook.com/jantkowamama/

4. Czas trwania konkursu: 21.09.2018-24.09.2018 do godziny 21:00.

5.Wyniki konkursu zostaną podane na blogu.

§ 2
NAGRODY

1. Nagrodą w Konkursie są: dwa podwójne bilety wstępu na film otwarcia sezonu “Rodzina w kinie” pt: Wielki zły lis i inne opowieści. Seans odbędzie się w niedzielę 30.09.2018 o godzinie 16:00 w kinie Kosmos w Katowicach.
2. Zdobywcami nagród w Konkursie będą dwie osoby, które w czasie trwania konkursu, pod postem konkursowym na profilu na FB zamieszczą komentarz z odpowiedzią na pytanie: Jaką formę spędzania wolnego czasu z rodziną lubisz najbardziej.

3. Dwóch zwycięzców konkursu wyłoni Organizator.
4. Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu, interpretacji i postanowień tego Regulaminu rozstrzyga Organizator.

5. Wygrane w konkursie bilety będą przygotowane do odbioru w Kinie Kosmos bezpośrednio przed filmem tj. 30.09.2018.

§ 3
DANE OSOBOWE UCZESTNIKÓW KONKURSU

1. Warunkiem udziału w Konkursie jest podanie przez Uczestnika konkursu prawdziwych danych osobowych, tj.: imienia, nazwiska, adresu konta poczty elektronicznej.
2. Przystępując do Konkursu i akceptując niniejszy regulamin Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez Organizatora. Dane będą przetwarzane w celu przeprowadzenia konkursu,  wyłonienia zwycięzców oraz w związku z wydaniem nagrody.

§ 4
POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez Portal Facebook, ani z nim związany.

 

Zachęcam Was Moi Drodzy do wzięcia udziału w tym naprawdę fajnym kinowym wydarzeniu.

Dajcie znać znajomym, rodzinie, którzy mieszkają w okolicach Katowic o możliwości wygrania wejściówek na film. Będę wdzięczna za pomoc. To również od Was zależy powodzenie akcji “Rodzina w kinie”.

JM

WYNIKI KONKURSU. 

Bilety do kina na niedzielny rodzinny seans wyrywają:

Monika Latos

Ela Konieczna

Dzięki Dziewczyny za udział w konkursie. Mam nadzieję, że spędzicie miło najbliższe niedzielne popołudnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.