Bliźnięta

Wyprawka dla bliźniaków – lista do pobrania

wyprawkajantkowamamaKompletowanie wyprawki dla dziecka ? jest to temat, który początkowo wiąże się z licznymi pytaniami, dylematami. Co wybrać, jakiej jakości, czy oby na pewno będzie to czy tamto potrzebne ? Ile będzie nas to kosztowało ? Czy wszystko musi być nowe ? Jeśli znajdziemy odpowiedzi na te pytania, kolejny krok jakim będzie kompletowanie wyprawki pozostanie już przyjemnością. Bo dla której z mam kupowanie przesłodkich śpioszków czy kocyków nie wiązało się z ekscytacją i radością ( no może jeszcze z szokiem związanym z cenami nowych ubranek dla dzieci ).

Wyprawka dla noworodka musi być skompletowana rozsądnie ! Nacisk na słowo ROZSĄDNIE, bo tematem jest przygotowanie podwójnej wyprawki. Każdy z rodziców chce dać swojemu dziecku wszystko,to co jest najlepsze, ale radzę na początku nie kierować się takimi przesłankami. Nie kupujcie konika na biegunach, czy fantastycznie skrojonego stroju księżniczki na bal w przedszkolu. To niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Noworodek potrzebuje podstawowych artykułów: pieluszek,kosmetyków, ubranek. Na pozostałe zakupy przyjdzie odpowiedni czas.

Moje porady odnośnie planowania zakupu wyprawki  znajdziecie TUTAJ.

Poniżej przedstawiam Wam listę w formacie PDF do pobrania. Zawiera ona spis rzeczy, które powinny znaleźć się w wyprawce dla bliźniaków. Listę można powiesić w widocznym miejscu i odhaczać rzeczy już zakupione. Mam nadzieję, że będzie ona pomocna.

Lista do pobrania

JM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.