Bliźnięta

Fantastyczna wiadomość. To bliźniaki !

Fantastyczna wiadomość. To bliźniaki.

Życie lubi sprawiać niespodzianki.

I to jeszcze jakie niespodzianki ! Lubicie być zaskakiwane ? Stawiam na 100 %, że tak, choć zawsze znajdą się wyjątki od normy. Jestem bardzo ciekawa tego, jaka byłaby Wasza odpowiedź na pytanie:

Co w Twoim dotychczasowym życiu było dla Ciebie największym zaskoczeniem ?

Dla mnie największą niespodzianką była wiadomość, że zostanę mamą bliźniaków. To był moment, którego nie zapomnę do końca swoich dni. Szok, niedowierzanie, euforia, konsternacja, łzy szczęścia i dziesiątki pytań w głowie. Cały wachlarz najróżniejszych uczuć – pomieszanie z poplątaniem. Po wyjściu z gabinetu lekarskiego, kiedy po raz pierwszy zobaczyłam dwa bijące serduszka płakałam jak mała dziewczynka. Więcej o tej chwili możecie przeczytać klikając tutaj.

Fantastyczna wiadomość.

Od początku, gdy zaczęłaś pisać bloga byłam Twoją fanką. Czytałam wpisy nie przypuszczając, że w niedalekiej przyszłości takie tematy będą mnie dotyczyć. A tu taka niespodzianka. Do kogo mogłam się teraz zwrócić jak nie do Ciebie ? Jesteś jedyną mamą bliźniaków, którą znam. 

Są to słowa mojej koleżanki Żanety. Przyjechała do mnie kilka dni temu, wypiłyśmy razem kawkę, podjadałyśmy mandarynki, które zostały ze Świąt i rozmawiałyśmy w sumie tylko o jednym – o tym, że niedługo to Ona zostanie mamą bliźniaków. Już dawno nie uradowała mnie tak bardzo żadna wiadomość, choć przyznaję, że w pierwszym momencie pomyślałam sobie, że ze mnie żartuje. Nie miałam do tej pory wśród rodziny lub znajomych żadnej mamy obdarzonej podwójnym szczęściem. Żaneta będzie pierwsza. Dlatego, gdy poinformowała mnie o tej nowinie wszystkie moje wspomnienia z czasu ciąży powróciły. Przed nią, przed nimi wspaniały, wyjątkowy i również trudny czas.

Jaka była Twoja reakcja na te wieści ?

To jedno z pierwszych pytań, które zadawane jest przyszłym rodzicom bliźniąt. O co więc mogłam zapytać Żanetę na początku naszych pogaduszek ? Dokładnie o to. Znając Jej temperament, podejście do wielu spraw byłam niebywale ciekawa reakcji na dwa bijące serduszka.

Spoko. Luz. Damy rade. Nie ja pierwsza będę mieć bliźniaki. Mąż, najbliższa Rodzina była w większym szoku niż ja sama. Nie nakręcam się, nie snuję niepomyślnych scenariuszy na czas ciąży. Z dziećmi wszystko jest w porządku i liczę na to, że dalej wszystko będzie się dobrze układało. Najważniejsze, aby dzieci były zdrowe. 

Tego się spodziewałam. Nie wyrywania sobie włosów z głowy, lamentowania na samą myśl o przyszłości oraz zadawania pytań w stylu dlaczego ja ? Spokój, spokój,  jeszcze raz spokój.

Kto najlepiej doradzi przyszłej mamie bliźniąt ?

Półki w księgarniach uginają się od poradników. Fora internetowe przepełnione są informacjami, pytaniami, odpowiedziami od “fachowców” i “mam perfekcyjnych” . Nikt jednak nie doradzi lepiej przyszłej mamie bliźniaków, jak inna już doświadczona rodzicielka dwóch pociech. Takie spotkanie jak to nasze ostatnie z Żanetą było niezwykle ważne dla niej i dla mnie również. Ona mogła wypytać o co tylko chce, a ja mogłam podpowiedzieć, doradzić, wesprzeć pozytywnym słowem. Mam nadzieję, że pomogłam.

Bez względu na wszystko…

Co było dla Ciebie najtrudniejsze po urodzeniu dzieci ? Jeśli pada takie pytanie, moja odpowiedź jest i będzie zawsze taka sama.

Problemy z karmieniem piersią i nieprzespane noce.

Bez względu na to, w jaki sposób urodzisz  dzieci, w jaki sposób będziesz je karmić i w jaki sposób usypiać nie daj sobie wmówić, że robisz krzywdę swoim dzieciom lub jesteś złą matką. Tylko ta osoba, która to przeżyła może cokolwiek o życiu z bliźniakami powiedzieć. Nikt inny nie może Ciebie oceniać i krytykować Twoich decyzji. Nie ma nic gorszego niż poczucie winy i uwierzenie w to, że nie dajesz rady. 

Także Żanetko, życzę Ci, aby ciąża przebiegła bez problemów. Niech dzieciątka mieszkają pod Twoim sercem jak najdłużej. Niech przyjdą na Świat silne i zdrowe wtedy, kiedy dacie im zielone światło. A potem…. życzę Ci dużo siły i wsparcia najbliższych Ci osób. Jakby co, to wiesz na kogo możesz jeszcze liczyć.

 

 

JM

7 thoughts on “Fantastyczna wiadomość. To bliźniaki !

  1. Jestem w stanie wyobrazić sobie szok, jaki sie pojawia kiedy człowiek dowiaduje sie najpierw ze jest w ciazy a potem ze beda blizniaki 🙂 Albo nie 🙂 Nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić 🙂

  2. Zazdraszczam Żanecie! Musisz być dla niej ogromnym wsparciem, bo rzeczywiście nieoceniona jest świadomość, że jak coś to o wszystko może spytać Ciebie. Jesteś wspaniała!

    Rownież duże kciuki za Żanetę, niech ciąża będzie nudna ; bez niepotrzebnych ?atrakcji?. Zdrowka!

    1. Wspaniała…. wielkie słowo. Zdecydowanie za wielkie odnosząc je do moje osoby. Wiem jednak, że zdarzają się w życiu sytuacje, kiedy to ktoś “obcy” bardziej pomoże, wesprze niż najbliższe osoby. Dzięki i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.